Дбати про здоров’я. Дитячий хірург попереджає

139

Нещодавно на території Лиманської об’єднаної територіальної громади вів прийом маленьких пацієнтів дитячий хірург Аркадій Гунькін. Цей лікар з Запоріжжя завдяки своїм високим професійним здібностям вже зробив собі добре ім’я. Утім, він працює не заради слави, а з метою збереження здоров’я підростаючого покоління. До речі, свого часу Аркадій Юрійович успішно захистив дисертацію на тему “Оцінка ефективного лікування природжених та набутих захворювань репродуктивної системи у хлопчиків за даними віддалених результатів”. Іншими словами, А.Гунькін спеціалізується на оперативному втручанні за наявності травм або захворювань у дитячому віці з використанням різноманітних методів діагностики. А сьогодні Аркадій Юрійович, котрий наразі представляє обласне відділення дитячої хірургії міста Краматорськ, наш співрозмовник.

— Шановний пане лікарю, конкретизуйте, будь ласка, мету Вашого нещодавнього перебування в Лиманській ОТГ?

— Це профілактичні огляди задля виявлення масової хірургічної патології у дітей. До неї відносяться такі захворювання, як грижі, крипторхізми, тобто неопущення яєчок, варікоцеле, водянки, поверхневі доброякісні утворення. Звісно ж, якщо у маленьких пацієнтів є додаткові скарги на стан здоров’я, то ми на це теж звертаємо увагу.

— Відомо, що раніше відбувся Ваш успішний захист дисертації “Оцінка ефективного лікування природжених та набутих захворювань репродуктивної системи у хлопчиків за даними віддалених результатів”. У чому головна цінність цієї наукової роботи?

— Передусім, у тому, що вона має суто практичний, або, як кажуть науковці, прикладний характер. Інакше кажучи, на основі всебічних досліджень захворюваності репродуктивної системи у хлопчиків ми можемо зробити конкретні висновки. Приміром, вони стосуються виявлення патологій на ранній стадії, що обумовлює успішне лікування. А його ефективним результатом, звісно ж, є належні показники постопераційного стану здоров’я дитини — тобто, відсутність відхилень від норми.

— З чим пов’язане проведення масових профілактичних оглядів?

— З тим, що, на жаль, останнім часом ми спостерігаємо збільшення випадків патології у занедбаних формах. Скажімо, коли хлопчик у 12 років приходить до нас оперуватись з неопущеними яєчками, то це вже дуже погано. Звернення до лікаря в такому віці є запізнілим, адже у цього маленького пацієнта в майбутньому будуть великі проблеми, щоб стати батьком. Я просто навів приклад, над яким варто замислитись. Тож, як ви розумієте, ми проводимо такі огляди системно й цілеспрямовано. І, користуючись нагодою, хотів би подякувати вашій адміністрації на чолі з Петром Циміданом. На наше прохання відгукнулись, пішли нам назустріч, аби організувати цей важливий захід.

— А кому належить ініціатива стосовно цього заходу?

— До вашої адміністрації з нашого боку були спрямовані відповідні запити, на які ми отримали позитивне реагування.

— Протягом якого часу ви знаходились в Лиманській ОТГ?

— Ми тут були з початку травня. Першу перевірку дітей провели 7-го числа, їздили сюди двічі на тиждень а в третій декаді місяця прибули останній раз. Тобто, ваш район об’їздили повністю.

— Де ви ще проводили такі заходи, окрім Лиману?

— Побували в Селідовому, Гірнику та інших містах Донецької області.

— Скільки ви перевірили дітей на території Лиманської ОТГ і скільки серед них хворих на теперішній час?

— Ми хотіли б підбити підсумки, порівнюючи, скільки виявлено патологій тут та в інших містах, якщо, скажімо, порівняти з Запоріжжям. Але навскидку можна констатувати, що по Лиману приблизно більше 10 відсотків хворих дітей серед оглянутих.

— А скільки вже загалом оглянуто маленьких пацієнтів у Донецькій області?

— Загальна чисельність десь 800 тисяч дітей, і от серед них у 10 відсотків є патологія.

— А в Запоріжжі не знаєте, який відсоток хворих дітей?

— Знаю, там три відсотки патології, тобто, наприклад, в Лимані у порівнянні з Запоріжжям статистика втричі більша. Утім, це не кінцеві цифри, ми ще будемо проводити остаточні підрахунки.

— Чи матимуть результативність такі профілактичні огляди?

— Авжеж. Ми постійно дбаємо про здоров’я маленьких українців.

— Щиро дякую вам за інтерв’ю.

Витольд Надеждiн, Андрій Єфименко

Напомним, ранее Министерство здравоохранения утвердило новый клинический протокол лечения и профилактики ВИЧ-инфекции.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш микроблог в Twitter по ссылке https://twitter.com/liman_storona