Фальстарт по-лиманські: хто перший не витримав передвиборчої напруги

320

А ось і полетіли перші ластівки нашої передвиборчої агітації. До виборів ще майже два місяці, але нерви починають потроху здавати у кандидатів на крісло мера міста. Але ж треба все ж таки читати закони країни, у якій ви, шановні кандидати, збираєтесь будувати «світле майбутнє» для нас. Аже незнання законів не звільняє від відповідальності за їх невиконання.

Всі нижчевикладені матеріали було отримано з відкритих джерел.

«Було мені цікаво, хто ж перший піде проти нового Виборчого кодексу та здорового глузду. Почне відкриту агітацію за себе з фальстарту?
Виявилось що лідер «перегонів» на звання «Най Нетерплячий» це.. Олександр Журавльов.

Звісно, мова йде в першу чергу про те, що я побачу на власні очі, про те що докотиться першим саме до мене.
Якась людина на велосипеді проїхала по вулиці та залишила біля кожного двору газету «Зоря» від 19 серпня 2020 року де на всій першій сторінці та на всій третій була велика розповідь від Журавльова, про те, чому саме він піде у мери.

Можна б було заперечити, що це просто інформаційна стаття та не агітація. Але ж ні! Вона потрапила до мене суто єдиним способом: підкинули. Я за неї не платив, я її не збирався купляти чи читати.

Це не власна сторінка в фб Журавльова, де він може розповідати про свої наміри— я побачив передвиборчу агітацію із використанням ЗМІ. Про що треба звісно передати інформацію на розгляд до територіальної виборчої комісії, яка вже зможе надати оцінку цьому ймовірному порушенню та відповідно зреагувати.

Може хтось знає інші приклади ймовірних порушень? цікаво б було зібрати їх в один перелік та за відкритим конкурсом визначити «най брудніших» претендентів цих виборів.

Читаємо у Виборчому кодексі:

— Стаття 51, пункт 5): «Прихована передвиборна агітація, а також розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації, не позначеної відповідно до вимог цього Кодексу, забороняються.»
— Стаття 52 пункт 1) та 3): «Передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів)» «Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.»
— Стаття 54 пункт 1) «Передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації проводиться з дотриманням принципу рівних умов та в порядку, передбаченому цим Кодексом.»
— стаття 56 пункт 4) «Друковані засоби масової інформації, які мають намір розміщувати матеріали передвиборної агітації, зобов’язані не пізніш як на третій день після початку виборчого процесу відповідних виборів опублікувати розцінки одиниці вартості друкованої площі.»
— Стаття 57 пункт 4) «Засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог частини третьої статті 55 і частини другої статті 56 цього Кодексу, забороняється агітувати за або проти кандидатів, партій (організацій партій), оцінювати їхні передвиборні програми або надавати їм перевагу в будь-якій формі.»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20#Text

Василий Тарасенко (с) Facebook

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.