Грантова підтримка для аграріїв: плідна зустріч пройшла у Лиманській ОТГ

47

05 березня 2020 року відбулася інформаційна зустріч з аграріями Лиманської ОТГ представників ФАО ООН спільно з Департаментом агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА. Про це повідомляє прес-служба міськвиконкому.

На зустрічі було розглянуто програму грантової підтримки і умови участі у конкурсі грантів та напрямки фінансової підтримки в 2020 році сільгосптоваровиробників з державного та обласного бюджетів.

З умовами участі у конкурсі грантів на започаткування, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств присутніх ознайомила представник ФАО ООН, технічний експерт Т.Бривко. В ході доповіді нею були надані роз’яснення щодо напрямків грантової підтримки, умов та обсягів фінансування бізнес-пропозицій, тонкощів складання маркетингових та бізнес-планів, строків надання документів на конкурс та інше.

З проектами програм фінансової підтримки сільгосптоваровиробників з державного та обласного бюджетів на 2020 рік ознайомив головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Г.Желтов. Планується підтримка з державного бюджету у сумі 4,24 млрд. грн. за напрямками:

— здешевлення кредитів;

— підтримка галузі тваринництва;

— здешевлення техніки та обладнання;

— розвиток фермерства;

— підтримка садівництва;

— фонд гарантування кредитів.

Фінансова підтримка з обласного бюджету на даний час діє за напрямком часткового відшкодування вартості придбаних установок індивідуального доїння молока та обладнання для прийому та охолодження молока-для членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Планується у 2020 році підтримка за напрямком часткового відшкодування витрат, пов’язаних з реконструкцією діючих теплиць, будівництвом нових або придбанням обладнання для них, зокрема для обладнання систем зрошення.

Про умови створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та їх переваги повідомив присутніх спеціаліст з аграрного кредитування проекту «Аграрні розписки в Україні», експерт з сільськогосподарської кооперації Р. Кос.

Зустріч пройшла у жвавому обговорені зазначених питань, з наголосом на майбутнє співробітництво. Цей діалог несе позитивну роль для розвитку Лиманської громади, а саме сприяє зайнятості сільського населення, підвищенню добробуту людей, розширює можливості для створення та розширення бізнесу за рахунок фінансової підтримки.

Нагадаємо, раніше до Лиманської громади завітали представники агентства США з міжнародного розвитку.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.