Лиманська громада взяла участь в обласному фестивалі «Різдвяний передзвін»

66

У Святогірську пройшов фестиваль-конкурс «Різдвяний передзвін», який об’єднав творчі колективи усіх громад області. Народні колективи з Олександрівської, Сіверської, Лиманської, Званівської, Іллінівської, Черкаської, Соледарської та інших громад наочно продемонстрували живі народні традиції святкування Різдва Христового та Нового року. Про це  повідомляє прес-служба ДонОДА.

Душа народу живе в його піснях, його мові та його звичаях, і мешканці Донеччини бережуть та плекають її з покоління у покоління. До участі у фестивалі долучились колективи різного віку, але всіх їх об’єднали звичаї, що неодмінно супроводжують кожного українця протягом усього його життя.

«Віками над українською землею лунали колядки та щедрівки. Українці мають цілий цикл зимових свят, пов’язаних із прадавніми традиціями нашого народу, відтворених у віршах, піснях і різноманітних дійствах. Саме  національні обряди, звичаї та традиції допомагають відроджувати в пам’яті українського народу мешканці об’єднаних територіальних громад, бо в тих селах і районах починав зароджуватися український фольклор. Це наша історія, якою пишаються громадяни та переспівує весь світ», — підкреслила директор департаменту інформаційної та внутрішньої політики Наталія Чукова.

Вона також звернула увагу на те, що тут, на Донеччині, саме об’єднані територіальні громади є тією рушійною силою, які спроможні відновити регіон не тільки економічно, але й духовно. Мешканці  громад тісно пов’язані з землею, на якій живуть вони та жили їх пращури, вони бережуть її та примножують її багатства.

Саме під час фестивалю у Святогірську мешканці та гості області змогли доторкнутись до живих різдвяних традицій українського народу, відчути дух свята та невичерпну велич української культури.

Слід зазначити, що в рамках фестивалю відбувся конкурс вертепів та колядників, який об’єднав двадцять сім колективів з різних міст, районів та ОТГ нашої області.

За традицією фестиваль відкрився яскравою ходою. Учасники заходу з різдвяними зірками пройшли площею, навпроти величних споруд Святогорської лаври, після чого розпочався великий концерт у виконанні творчих колективів з різних куточків як Донеччини, так і Харківщини. Зі сцени лунали різноманітні виступи автентичних та сучасних українських колядок та щедрівок. Поряд зі сценою розташувався ярмарок з різноманітними виробами ручної роботи.

Майстри ужитково-декоративного мистецтва Лиманщини вже вкотре гідно представили нашу громаду на фестивалі, зібравши перші і призові місця в усіх номінаціях конкурсу. Так, цьогоріч скарбничка перемог громади поповнилась І-ми місцями у номінаціях “Сяйво Різдвяних зірок” і “Різдвяний вертеп”, другим місцем у номінації “Різдвяний стіл” і третіми місцями у номінаціях “Різдвяний дідух” та “Смачна кутя”.

Розважав гостей заходу на головній сцені “Різдвяного передзвону” народний вокальний самодіяльний колектив “Червона калина” ЦКД с-ща Ставки (кер. Пелипенко Т.О).

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.