Рада ухвалила законопроект, який спрощує процедуру оцінки майна

74

У вівторок, 12 листопада, на черговому пленарному засіданні Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №2047-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості».

«Цим проектом ми вбиваємо схему, через яку українці мали платити мільйон гривень щодня за послуги, які їм не потрібні», — зазначає на своїй сторінці у Facebook народний депутат Роксолана Підласа.

Вона також повідомила, що останні тижні навколо цього проекту було багато скандалів і фейків.

«Чому? Тому що власники такої рясної схеми не здаються легко і намагаються зберегти її якомога довше. Це ж мільйон гривень щодня!» — резюмувала Підласа.

Відповідно до законопроекту, вартість послуг буде зменшено в рази: формування довідки коштуватиме 2,5%, а реєстрація звіту — 10% прожиткового мінімуму (близько 300 грн замість 1800 грн сьогодні). При цьому доступ до даних оцінки буде прозорим та відкритим.

Залишилось тільки ухвалити проект закону в другому читанні в цілому.

«Законопроект розроблено з метою спрощення процедури оцінки нерухомих об’єктів шляхом ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та припинення здирництва коштів з оцінювачів та нотаріусів на користь приватних структур за користування належної державі Єдиною базою даних звітів про оцінку, а також запровадження нового альтернативного спрощеного способу оцінки об’єктів нерухомості через автоматичну її оцінку модулем Фонду державного майна України», — йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Ранее сообщалось, что украинцы могут бесплатно получить пять земельных участков: подробности.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.