Рятувальники повідомили про відповідальність за хибні виклики на лінію екстреного виклику

43

На лінію екстреного виклику «101» щодня надходить безліч повідомлень зі стаціонарних і мобільних телефонів із благанням про допомогу від громадян, які потрапили в екстремальні ситуації. Але, на жаль, серед них часто зустрічаються і неправдиві, хибні виклики, повідомляє ДПРЗ-21 ГУ ДСНС України у Донецькій області.

Специфіка Служби порятунку полягає в тому, що рятувальники не можуть залишити поза увагою жоден виклик. Іноді, поспішаючи на хибний виклик, фахівці ДСНС не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто дійсно її потребує. Адже під час слідування, паралельно може надійти інформація про реальну надзвичайну подію. У такому випадку втрачається дорогоцінний час, який необхідний для порятунку постраждалих.

У зв’язку з цим Лиманські рятувальники звертають увагу жителів громади на відповідальність за неправдиві виклики не лише пожежно-рятувальних підрозділів, але й також поліції, швидкої медичної допомоги та інших аварійних служб.

Згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками — карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Теж  саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно — карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

За порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб накладається штраф у розмірі від 51 до 119 гривень.

Рятувальники наголосили, що набираючи номер телефону екстреної служби і повідомляючи про хибну подію, людина не тільки порушує закон, але й, можливо, ризикує життям інших людей.

Читайте також: В Лимане оказывается бесплатная психологическая помощь лицам, пострадавшим от войны и насилия.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.