Соціальні послуги для сімей: ЮНІСЕФ підписав меморандуми з громадами Донеччини

61

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Німецького Уряду допоможе покращити систему соціальних послуг для сімей на сході України. Для цього минулого тижня ЮНІСЕФ підписав меморандуми з 10 громадами Донецької та Луганської областей, які дозволять прискорити впровадження проекту “СПІЛЬНО. Соціальні послуги для сімей у громаді” і посилити залучення місцевої влади. Про це повідомили у прес-службі ДонОДА.

Загальний бюджет проекту складає 5 млн євро і фінансується Німецьким урядом через Німецький банк розвитку (KfW). Частину цих коштів буде спрямовано на посилення та запровадження нових соціальних послуг під потреби дітей і сімей у конкретній громаді.  Частину ресурсів буде направлено на створення або розширення соціальних центрів у 12 громадах.

“Ми сподіваємося, що протягом дії проекту в обраних громадах соціальні послуги нового зразка отримають більше 100 тисяч мешканців. Йдеться про родини з дітьми та молодь, зокрема сім’ї ВПО, малозабезпечені сім’ї та такі, що виховують дитину з інвалідністю,”  — зазначила Лотта Сильвандер, Голова ЮНІСЕФ в Україні.

ЮНІСЕФ у співпраці з Українською мережею за права дитини та п’ятьма неурядовими організаціями допоможуть громадам визначити, які соціальні послуги потрібні їх мешканцям.  Експерти тренуватимуть спеціалістів, допоможуть налагодити взаємодію між місцевими установами, вчитимуть розраховувати бюджет для соціальних послуг.

Громади зі свого боку зобов’язуються сприяти реалізації проекту, а також забезпечити життєздатність центру і його фінансування з місцевого бюджету після завершення дії проекту.

Меморандум із ЮНІСЕФ підписали 7 громад Донецької області (Бахмутська ОТГ, Дружківська ОТГ, Миколаївська ОТГ, Соледарська ОТГ, Сіверська ОТГ, Сартанська ОТГ, Лівобережний р-н Маріуполя) та 3 громади Луганської області (Троїцька ОТГ, Новопсковська ОТГ і Чмирівська ОТГ). Найближчим часом очікується підписання ще двох меморандумів.

У планах ЮНІСЕФ поширення позитивного досвіду проекту на інші громади.

Проект впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з п’ятьма неурядовими організаціями на чолі з Українською мережею за права дитини за фінансової підтримки Німецького Уряду та Німецького банку розвитку(KfW). Над реалізацією проекту працюють БО “СОС Дитяче містечко”, МБО “Партнерство “Кожній дитині”, ГО “Соціальна синергія”, БО “Надія і житло для дітей” і ГО “Маріупольська спілка молоді”.

Напомним, ранее ЦПАУ Лимана предложил жителям громады провести в «Едином окне» сверку по коммунальным платежам с поставщиками услуг.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.