«Центр первинної медико-санітарної допомоги» надав рекомендації щодо виявлення та запобігання захворюванню коронавірусом

122

«Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської міськради проінформував про ситуацію з коронавірусом у громаді та надав рекомендації щодо профілактики захворювання та перших дій при підозрі на коронавірус. Про це повідомив в.о. головного лікаря КНП “ЦПМСД” Лиманської міської ради В. Дьяченко.

Станом на 15 вересня 2020 року на території Лиманської ОТГ з початку карантину на коронавірусну хворобу зареєстровано 47 випадків захворювання. На даний час одужало — 27 осіб. Одна людина померла. Протягом останнього місяця відмічається зростання захворюваності.

Як захистити себе та рідних від коронавірусної хвороби (COVID-19)

Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання.

Ознаки коронавірусу збігаються з усіма ознаками звичайної застуди: сухий кашель, слабкість, підвищення температури, втрата нюху та відчуття смаку. Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. У таких випадках температура може підійматися незначно або взагалі залишатися в межах норми.

При важких формах захворювання стан пацієнта швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з’являється непродуктивний сильний кашель, розвивається дихальна недостатність. Стан хворого значно погіршується, якщо є супутні захворювання.

Дії людей з симптомами у разі підозри на коронавірусну хворобу. 

 1. Залишайтеся вдома.
 2. Подзвоніть своєму сімейному лікарю.
 3. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані.
 4. Виконуйте інструкції свого лікаря.
 5. У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте «швидку» за номером «103».

Як підготуватися до ПЛР-тесту

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) — основний тест, який виявляє наявність вірусу на ранній стадії захворювання. Для тесту у людини беруть мазок з носа та горла. Щоб результати були достовірними, найкраще здавати ПЛР-тест вранці.

Рекомендації перед аналізом:

 • за 6 годин до тесту — не використовуйте спреї чи таблетки для горла;
 • за 3-4 години до тесту — не жуйте гумку, цукерки, не їжте, не пийте, не полощіть горло, не чистить зуби та не куріть.

Обстеженню на ПЛР підлягають:

 • Хворі на пневмонію.
 • Хворі з підозрою на коронавірусну хворобу.
 • Контактні особи з підтвердженим випадком на COVID-19.

Де здати ПЛР-тест на COVID-19:

Сімейний лікар визначає осіб або хворих, яким необхідно  в першу чергу провести обстеження на ПЛР. Взяття зразків біологічного матеріалу  проводиться медичним працівником мобільної бригади вдома.

Обстеження на ПЛР можна провести також в приватних лабораторіях за кошти пацієнта, що мають ліцензію на проведення даного обстеження.

Засоби індивідуального захисту:

До засобів індивідуального захисту відносяться маска, рукавички, дезінфікуючи засоби.

Необхідно дотримуватись правил користування захисною маскою:

 • Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.
 • Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою.
 • Маску слід змінювати що чотири години.
 • Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
 • Не можна використовувати маску повторно.
 • Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Дотримуйтесь правил профілактики!

Це дозволить виникнути захворювання на коронавірусну інфекцію.

Бережіть себе, свою родину та будьте здорові!

Читайте також: Жителів Донеччини попередили про надзвичайну пожежну небезпеку.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.