У Донецькій області виділили 2 млн гривень на пільгові ліки ветеранам війни

28

Протягом 2019 року сума фінансування пільгового забезпечення ветеранів війни ліками за рецептами лікарів склала 2,1 млн. грн. Про це заявив директор департаменту охорони здоров’я Володимир Колесник, повідомляє прес-служба ДонОДА.

«У порівнянні з попередніми роками, протягом 2019 року фінансування придбання пільгових ліків для ветеранів війни дещо зросла, проте потреба у ліках залишається значною. Саме тому ми наполягаємо на збільшенні фінансування саме цих цільових програм на рівні органів місцевого самоврядування», — наголосив він.

Володимир Колесник повідомив, що впродовж 2019 року в стаціонарних відділеннях закладів охорони здоров’я Донецької області проліковано понад 3,3 тис. ветеранів війни, що складає 100% від потребуючих. На їх утримання у звітному році використано 3,7 млн. грн. Вартість амбулаторного лікування ветеранів зросла на 70 грн. і склала 453 грн.

Також директор департаменту охорони здоров’я зазначив, що ветерани війни, учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, за пільгами мають право на безоплатне зубне, слухове протезування, імплантацію штучних кришталиків, кардіостимуляторів. Так, за рахунок коштів місцевих бюджетів у 2019 році слуховими апаратами забезпечено 34 ветерани війни на загальну суму 76,5 тис. грн. У містах Краматорськ, Маріуполь, Бахмутському, Мар’їнському та Покровському районах слуховими апаратами забезпечено усіх потребуючих.

«Операції щодо протезування штучних кришталиків у 2019 році, як і у попередньому році, за рахунок коштів місцевих бюджетів, проводились лише у м. Маріуполь. Прооперовано 17 ветеранів, що складає 94% від потребуючих. За рахунок коштів місцевих бюджетів зубним протезуванням охоплено 957 ветеранів на суму 2 млн. грн., що на 300 тис. грн. більше, ніж у 2018 році. У І кварталі 2020 року протезуванням вже охоплено 293 особи. Усіх потребуючих протезування ветеранів війни задоволено у містах: Вугледар, Добропілля, Маріуполь, Покровськ, Селидове, Слов’янськ, Покровському та Слов’янському районах», — заявив він.

Окремо Володимир Колесник зауважив, що минулого року в області проведено 4 операції з імплантації кардіостимуляторів.

За результатами профілактичних медичних оглядів під медичним супроводом протягом 2019 року  перебувало 25703 особи, з яких 1838 учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

Ранее сообщалось, что «Укрзалізниця» открыла продажу билетов на поезда по нескольким направлениям по территории Украины.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.