У період карантину Фонд соціального страхування компенсує втрачений заробіток

38

У період карантину Фонд соціального страхування України продовжує виконання статутних завдань, зокрема надання матеріального забезпечення застрахованим особам (оплата лікарняних), страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань тощо, повідомляє прес-служба ДонОДА.

У зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби розширено перелік страхових випадків, за якими Фонд здійснює фінансування допомоги застрахованим особам. Так, Фонд гарантує компенсацію втраченого заробітку на час самоізоляції від COVID-19, на період лікування від коронавірусної хвороби для працюючих українців, надання допомоги родинам медичних працівників, які померли внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов`язків.

Фінансування допомоги в разі ізоляції від коронавірусної хвороби здійснюється за кошти фінансової допомоги, виділеної з фонду боротьби з COVID-19 відповідно до постанови Уряду.

З початку карантину в області 554 особи знаходилися на самоізоляції під медичним наглядом або перебували в спеціалізованих закладах охорони здоров’я в разі контакту з хворим на COVID-19 при відсутності в них встановленого діагнозу коронавірусної хвороби.  З них 169 осіб – медичні працівники.

Загалом відділення Фонду в містах та районах області прийняли на оплату відповідні лікарняні листки, видані у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, на суму понад 634 тисячі гривень.

Фонд вже направив на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності через ізоляцію від COVID-19 майже 530 тисяч гривень.

Також спеціалісти Фонду беруть участь в розслідуваннях випадків інфікування працівників коронавірусом.

На сьогодні до управління Фонду в Донецькій області надійшло 128 повідомлень про випадки зараження медичних працівників коронавірусною інфекцією COVID-19, які розслідуються як нещасний випадок / гостре професійне захворювання (отруєння).

Читайте также: Каким стал налог для украинцев за продажу автомобиля.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.