В гостях у поета. Розмова з Геннадієм Грибановим про поезію Шевченка

226

До дня народження великого Кобзаря — Т.Г.Шевченка, журналісти «Лиманської Сторони» завітали в гості до поета Лиманщини Геннадія Грибанова.

У нас вийшов дуже цікаво-змістовний діалог:
-Як вплинув Шевченко на розвиток української літератури?
-Вважаю, якщо б не було Шевченка — не було б і української літератури!
-А який саме внесок?
-Нам сучасним людям, просто важко зараз уявити, як важко було в ті часи, писати українською мовою (а тим більше — ще й на чужині). В той час, коли імперія подавляла всякі паростки, національної свідомості, він піднявся у весь зріст і сказав все, що він думає про царську владу… Нажаль в наш час, дуже мало письменників, які наважуються сказати правду, — додав Грибанов.
-Який Ваш, улюблений твір Шевченка?
-«Гайдамаки» — бо в цьому творі — увесь Тарас — бунтар, який ніби каже своєму народу:»Прокиньтесь». Мені іноді здається, що він вклав у цей твір, весь свій біль і гнів, і тривогу за майбутнє України!
-Чи вплинув Тарас, на українську свідомість сьогодення?
-Тарас — це один із складових української нації, її гордість і честь. На мою думку, великий Кобзар народився для того, аби через нього до нас дійшла мудрість і слава наших пращурів. І до поки наша земля буде народжувати таких геніїв — свідомість народу незламає ніякий ворог.

І на останок, поет Г.Грибанов побажав усім землякам Лиманщини та всієї України здоров’я наснаги, та подарував такі чудові слова:
Дай Бог, нам усім незалежними бути,
Від кривди, зневаги, зневіри та зла!
А також не дай нам минуле забути,
Щоб вічною наша Держава була.

З поетом чаював Андрій Єфименко.