В Мін’юсті роз’яснили, на що слід звертати увагу при передачі грошей у завдаток

35

Укладаючи будь-який договір, необхідно звертати увагу на те, в якій саме формі буде здійснюватися передоплата: у формі завдатку чи авансу, так як зазначені форми передоплати відрізняються наслідками, які настають у разі порушення умов договору. Про це зауважує прес-служба Мін’юсту.

Відмінність авансу від завдатку полягає в тому, що на аванс не покладено функцію забезпечувати взяте сторонами на себе зобов’язання. Тому, незалежно від того, яка сторона відповідальна за невиконання зобов’язання, той, хто отримав аванс, повинен його повернути.

Завдатком є грошова сума або рухоме майно, яку сплачує покупець (споживач) продавцю (кредиторові) в рахунок належних платежів, що мають бути сплачені ним за договором, з метою підтвердження зобов’язання і на забезпечення його виконання. У разі порушення умов договору покупцем завдаток залишається у продавця. Однак, якщо порушення зобов’язання сталося з вини продавця, то він зобов’язаний повернути завдаток покупцю.

Важливо правильно оформити розписку про передачу коштів. У документі має бути зазначено: дані про особу, яка отримує кошти і дає кошти, сума коштів, кінцевий термін виконання зобов’язання, вказівку того, що гроші, отримані саме в якості завдатку і передані в забезпечення виконання договору (угоди), дата складення такого документу та підписи двох сторін.

Ранее сообщалось, что украинцы, не заплатившие налоги за квартиры и дома, должны будут выплатить штраф.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.