В Україні введуть штрафи за обмеження доступу громадян до водойм

1486

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №0869, який забороняє обмежувати доступ людей до узбережжя морів, річок та інших водойм. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Документом передбачається внесення змін до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

Якщо людина або організація не пускають на узбережжя або беруть гроші за доступ до узбережжя — це підстава для суду припинити право користування земельною ділянкою на узбережжі.

Документ дозволяє обмежувати доступ громадян до водойм, якщо йдеться про землі охоронних зон, зони санітарної охорони, санітарно-захисні зони та зони особливого режиму використання земель, а також ділянки, на яких розташовані гідротехнічні споруди; об’єкти підвищеної небезпеки; об’єкти природно-заповідного фонду та культурної спадщини; пансіонати, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади; дитячі табори із документами на діяльність.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційного опублікування і буде введений в дію через три місяці. Протягом цього часу треба демонтувати конструкції, які перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, річок, водойм та островів.

Раніше повідомлялося, що водойму в Яцківке зарибили молодняком.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.