Відключення енергопостачання за борги: в YASNO надали роз’яснення

144

Споживачі електроенергії нерідко до останньої миті ігнорують попередження про можливе обмеження енергопостачання за борги, в результаті чого отримують багато проблем та зайвого клопоту, повідомляє електропостачальник YASNO.

Під час карантину через заборгованість можуть бути знеструмлені підприємства та бюджетні установи, які не забезпечують критичну інфраструктуру населених пунктів. У цей період законодавчо заборонені відключення приватних клієнтів (населення), відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електроенергії підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, вугледобувних підприємств.

Згідно з законодавством відключення від електроенергії клієнтів, які не потрапляють у зазначені категорії, проходить у декілька етапів. Боржників заздалегідь неодноразово попереджають про можливе обмеження електропостачання. Втім, деякі клієнти йдуть до банку сплачувати борг лише тоді, коли представники оператора системи розподілу (електромереж) вже прибули для виконання заявки постачальника на відключення.

Слід пам’ятати:

  • кошти в банківській системі зараховуються не миттєво – цей процес може займати до 3 днів;
  • доки постачальник не побачить коштів на рахунку споживача, у нього немає підстав для відкликання заявки на відключення;
  • для відновлення подачі електроенергії після відключення клієнтові доведеться знову витратитися – на послугу з підключення;
  • стягнення заборгованості може перейти у судову площину та виконавче провадження, отже боржник може понести додаткові витрати на юридичний супровід.

Щоб не створювати незручностей для свого бізнесу й не мати зайвих витрат, YASNO рекомендує керівникам підприємств та установ:

  1. Контролювати витрати та сплачувати за електроенергію у встановлені договором терміни.
  2. Дізнаватися у фахівців YASNO, як можна оптимізувати енергоспоживання за допомогою енергоефективних рішень та енергоменеджменту. Сертифіковані енергоаудитори YASNO Efficiency допоможуть розробити заходи для зменшення витрат на всі види енергоресурсів.

Раніше повідомлялося, що YASNO відкрили новий енергоофіс у Лимані.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.