Всеукраїнський фестиваль «Зірки та зіроньки 2020» вперше пройшов в дистанційному режимі

44

Щороку фестиваль «Зірки та зіроньки» об’єднує більше тисячі учасників – талановиті діти змагаються у виконанні пісень, танцювальних номерів, сценічному слові та оригінальному жанрі, повідомляє прес-служба ДонОДА.

Цьогорічна пандемія не змогла порушити 23-річну традицію, але змінила формат фестивалю – творчі колективи разом зі своїми педагогами записували відеопрезентації. До фіналу за рішенням журі вийшли 235 концертних номерів. Загалом в заході, що організували управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «Зірки та зіроньки», засновником якої є ПАТ «Донецькоблгаз», взяли участь більше тисячі дітей з Донеччини та Луганщини.

Майже 300 відеозаписів концертних номерів для відбіркового туру.

За словами Директора БФ «Зірки та зіроньки» Людмили Черниченко, проєкт «Зірки та зіроньки 2020» був спрямований на виявлення та підтримку обдарованих і талановитих дітей з різних куточків України, зокрема з Донеччини,  відповідно до регіональної комплексної програми «Молодь і сім`я Донеччини-2016-2020 роки».

— У зв’язку з карантином був змінений формат проведення фінальних заходів фестивалю. Ми не змогли зібрати дітей в травні, тому вирішили провести фестиваль дистанційно, — розповіла Людмила Черниченко. —  Ще в листопаді 2019 року у Дружківці були проведені відбіркові тури у форматі відеозапису конкурсно-концертної програми. Пізніше додатково зібрали відеозаписи концертних номерів заявлених учасників заочного туру Всеукраїнського фестивалю «Зірки та зіроньки 2020».

Весь цей архів відео, а це майже 300 відеороликів, мали переглянути члени журі, щоб визначити тих, хто увійде до фіналу. Такими виявилися 235 концертних номерів – понад 1200 учасників з 21-го міста та селища Донецької області: Бахмут, Білозірське, Білецьке, Гірник, Добропілля, Дружківка, Краматорськ, Курахове, Лиман, Покровськ, село Покровське, Миколаївка, Мирноград, Торецьк, Українськ, Селидове, село Сергіївка, Слов`янськ, Світлодарськ, Родинське, Часів Яр та міст Северодонецьк, Лисичанськ Луганської області.

Виступи дітей з Донеччини оцінювали педагоги з Х-Фактор та Євробачення.

Оцінювання номерів з визначенням зайнятого міста відбулось в першій половині травня.

— Кожен номер оцінюється окремо і ні з ким не порівнюється, — наголосила Людмила Черниченко. – Тому у нашому проєкті завжди багато перших місць. Враховуються не лише здібності дітей, або підготовка номеру, бачення перспективи розвитку кожного учасника чи колективу.

Члени журі підготували рецензії окремо по кожному номеру. І разом з нагородами і призами відправили керівникам творчих колективів. А це означає, що за всі конкурсні номери була вручена відзнака фестивалю. Кожен учасник отримав фестивальні медалі, брелоки, брендовані сумки для занять, а члени журі та керівники колективів отримали сувеніри на згадку про проєкт.

Про членів журі слід сказати окремо. Адже це професіональні митці, які задіяні в міжнародних конкурсах та фестивалях:

Людмила Черниченко, голова журі, Відмінник освіти України, директор Всеукраїнського благодійного фонду «Зірки та зіроньки»;

Анна Перова, заслужена артистка України, доцент класичної хореографії кафедри хореографічного мистецтва Київського Національного університету культури і мистецтв, та кафедри хореографії інституту мистецтв Університету ім. Бориса Грінченка, солістка театру сучасної класичної хореографії «Аніко балет»;

Тетяна Бобир, магістр музики, лауреат численних міжнародних фестивалів та конкурсів, педагог з вокалу в телевізійному проєкті Х-Фактор 5 сезон та Євробачення, постійний член журі міжнародних фестивалів та конкурсів в Україні та Європі, саунд-продюсер;

Євген Петриченко, старший викладач Національної музичної академії  України, Співзасновник та Голова Асоціації резидентів культури, експерт Українського культурного фонду, композитор;

Марина Клодніцька, актриса театру та кіно, старший викладач кафедри сценічної мови Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, актриса озвучування і дубляжу каналу Інтер, ICTV, ТНТ.

Більше інформації у офіційній групі проєкту https://www.facebook.com/groups/156771908372087/

Ранее сообщалось, что очередной неприятный сюрприз ожидает украинцев, проживающих в домах с централизованным водоснабжением. Тарифы на холодную воду будут существенно повышены.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.