За добу на Лиманщині виникла 21 пожежа: рятувальники звернулися до жителів громади

280

Протягом доби на Лиманщині виникла 21 пожежа: 1 — у житловому секторі; 14 — в природних екосистемах, в результаті яких було знищено суху рослинність на площі 43,5 га; 5 – у лісах, на яких знищено лісову підстилку на площі 0,85 га; 1 пожежа на стерні. На щастя, в результаті пожеж ніхто з громадян не постраждав. Про це повідомила прес-служба ДПРЗ-21 ГУ ДСНС України у Донецькій області.

Рятувальники Лиманщини закликали жителів громади суворо дотримуватись правил пожежної безпеки у лісах та на відкритих територіях. Масштабні загоряння створюють суттєву загрозу як для навколишнього середовища, так і для життя і здоров’я людини.

За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальності.

Громадян просять дотримуватись простих правил:
— не викидайте непогашені сірники або недопалки на суху трав’яну підстилку;
— не розводьте багаття та не спалюйте сміття в пожежонебезпечні періоди;
— розпалюйте вогнище тільки на очищеному, до шару ґрунту, майданчику;
— покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння та ознак тління;
— не залишайте в лісі промаслений і просочений бензином очисний матеріал;
— не залишайте скляну тару, розбите скло та консервні бляшанки в місцях відпочинку (фокусуючи сонячні промені вони можуть стати джерелом пожежі).

«Шановні громадяни! Якщо ви помітили згорання в лісах або на відкритих територіях, загасіть його водою або закидайте землею та негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути значних матеріальних збитків та трагічних наслідків», — повідомляє ДПРЗ-21 ГУ ДСНС України у Донецькій області.

Читайте також: УСЗН Лиману надає компенсації замість путівок на санаторно-курортне лікування чорнобільцям.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.