За неотримані «бебібокси» передбачена виплата грошової компенсації

147

Жінки, які народили дітей з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року у пологовому будинку на території Донецької області, підконтрольній українській владі, отримають грошову компенсацію за неотримані «бебібокси». Наразі на це виділені кошти з обласного бюджету, а також затверджений механізм таких виплат, повідомляє прес-служба ДонОДА.

Йдеться про одноразову виплату, розмір якої складає 3250 гривень на кожну живонароджену з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року дитину. За даними міністерства соціальної політики України, розмір компенсації відповідає середній вартості «пакунку малюка» протягом 2018-2019 років.

Очікується, що у 2020 році програма допомоги породіллям буде переглянута урядом та буде реалізована у іншій формі.

Нагадаємо, що  у вересні 2018 року в Україні стартувала кампанія з видачі так званих бебібоксів (пакунків малюка) породіллям.

Донецька область не підписала угоду про виділення з обласного бюджету коштів на цю програму, оскільки мала до угоди обґрунтовані зауваження.

Поки тривало листування між ОДА і Мінсоцполітики України, породіллі двічі позивалися до суду. Відповідачем виступив департамент соціального захисту Донецької ОДА, який виграв усі суди.

Крім того, було розпочато кримінальне провадження щодо цього питання. Його результатом стало те, що вже новий склад міністерства визнав обґрунтованість зауважень Донецької ОДА.

Ранее также сообщалось, что карантин в Украине из-за коронавируса может положительно повлиять на размер пенсий работающих пенсионеров.

Не пропускайте ни одной новости, подписавшись на наш канал в Telegram.