Забезпечення санаторно-курортним лікуванням деяких категорій громадян органами соціального захисту населення

97

Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради забезпечує безкоштовним санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів Держбюджету деякі  пільгові категорії громадян.

Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах рад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006р. № 187, путівками забезпечують:

  • осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасників бойових дій;
  • учасників війни;
  • осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Відповідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015р. № 200 осіб, яким надано статус:

— постраждалого учасника Революції Гідності відповідно до статті 16-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”;

— учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13статті 9 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”.

Для забезпечення санаторно–курортним лікуванням вищезазначені громадяни повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо-переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для взяття на облік необхідно надати наступні документи:

— заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики України (заповнюється в управлінні соціального захисту населення;

— медичну довідку лікувальної установи  за формою 070/о;

— копію посвідчення, яке підтверджує статус особи;

— копію висновку МСЕК про групу та причину інвалідності (для осіб з інвалідністю);

— копію військового квитка (за наявністю, для осіб зазначених в Порядку від 31.03.2015р. №200)

— копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (для осіб зазначених в Порядку від 31.03.2015р. №200).

— копію паспорта.

Під час подання копій документів, особи пред’являють оригінали зазначених документів.

Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету шляхом відшкодування вартості путівки санаторно-курортним закладам.

Особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»  зазначених в Порядку від 22.02.2006р. № 187забезпечуються санаторно-курортним лікуванням у санаторіях, що належать до сфери управління Мінсоцполітики. На даний час у сфері управління Мінсоцполітики діє 4 санаторії, а  саме: «Перемога» (м. Київ), «Батьківщина» (м. Трускавець), «Слава» (м. Миргород), «Салют» (м. Одеса).

За більш детальнішою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради за адресою: м.Лиман, вул. Лесі Українки, 20-а, 11 каб., тел.4-25-93

Раніше Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради доводило до відома, що є можливість безкоштовного оздоровлення дітей віком від 7 до 14 років включно, які перебувають на диспансерному обліку, за наступними профілями лікування: кардіологія, пульмонологія, гастрологія, нейромоторні порушення у центрі реабілітації для дітей «Сергіївка» (Одеська область, Білгород-Дністровський район).

Інформацію надано Управлінням соціального захисту населення Лиманської міської ради.